To OΠΑ στα κορυφαία 250 Business Schools παγκοσμίως στην κατηγορία "Superior" σύμφωνα με τη διεθνή λίστα κατάταξης QS

Η διεθνής λίστα κατάταξης Quacquarelli Symonds (QS) εντάσσει το ΟΠΑ μεταξύ των κορυφαίων 250 Ιδρυμάτων παγκοσμίως, που παρέχουν Μεταπτυχιακά Προγράμματα Πλήρους Φοίτησης στην Διοίκηση Επιχειρήσεων (full-time MBAs). Το Πανεπιστήμιο κατατάσσεται στην κατηγορία "Superior".

Τα κριτήρια κατάταξης είναι αφενός η φήμη του Ιδρύματος στην ακαδημαϊκή κοινότητα και αφετέρου η φήμη των αποφοίτων στην παγκόσμια αγορά εργασίας. Για την κατάταξη των Ιδρυμάτων, συμμετείχαν 76.798 ακαδημαϊκοί και 12.125 εργοδότες από όλον το κόσμο.

Περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να αναζητήσετε στην ιστοσελίδα του QSΤopMBA.

Τελευταία ενημέρωση: 14-02-2017